admin
03 آبان 1402

انشا آهنگ سرود ملی (صفحه 53 نگارش هشتم)

0 دیدگاه

انشا آهنگ سرود ملی (صفحه 53 نگارش پایه هشتم)

انشا با موضوع درباره درمورد آهنگ سرود ملی

پایه هشتم – درس چهارم – صفحه ی ۵۳ – آهنگ سرود ملی

انشا آهنگ سرود ملی (صفحه 53 نگارش پایه هشتم)

کتاب نگارش پایه هشتم – درس چهارم :

انشا درمورد آهنگ سرود ملی – شماره 1

هر کشوری یک سرود ملی دارد که نماد ملی آن کشور به حساب می آید.

می دانم که سرود ملی هر کشور نشان دهنده ی، حماسه، غرور، افکار و روحیات هر ملت است، این سرود در یاد بودها، مراسم ها، مسابقات ورزشی و … نواخته می شود.

من همیشه، به تماشای مسابقات ورزشی می روم و در آخر اگر ورزشکار کشور مان برنده ی بازی شود سرود ملی کشور مان ایران، در سالن طنین انداز می شود و شور و حال خاصی به سالن می دهد.

حسی که در آن لحظه به من دست می دهد قابل وصف نیست، نوعی غرور به افتخار هم وطنم که باعث نواخته شدن سرود ملی شده است در من شکل می گیرد و اشک شوق در چشمانم حلقه می زند.

در همین لحظه هاست که به یاد شهیدان کشورم می افتم، آنان که جان مردم و خاک سرزمین شان را عزیز تر از جان خود دانستند و از پیر و جوان رفتند تا با دشمنان ایران بجنگند و ذره ای از خاک شان را به بیگانگان ندهند، و به همین دلیل است که نام شان در سرود ملی ما جاودانه شد تا هر بار که آن را می خوانیم یاد مان بیاید که مدیون خون سرخ شهیدان هستیم و هر چه داریم از آن هاست.

من تصمیم گرفته ام که در آینده باعث افتخار کشورم شوم و بتوانم با موفقیتم در رشته هایی که توانایی دارم، سرود ملی کشورم را به گوش جهانیان برسانم.

سرود ملی در من حس وطن پرستی را صد چندان می کند و به یادم می آورد که به ارزش ها و قوانین کشورم احترام بگذارم و در راه پیشرفت و توسعه ی آن تلاش کنم.

سرود ملی و پرچم کشور مان ایران، همه ی ما، با تفاوت هایی که داریم را، دور هم جمع می کند و حس نوع دوستی را در دل مان زنده نگه می دارد.

هر روز صبح که در مدرسه، سر صف سرود ملی را می خوانم انگار بار اول است که آن را می شنوم، این سرود هیچ وقت برایم تکراری نمی شود و همیشه از خواندن آن لذت می برم، من عاشق کشورم و سرود ملی آن هستم.

 

انشا سرود ملی- شماره 2

آهنگ سرود ملی هر کشور موسیقی آن کشور است، سرودی که پیام آور وطن پرستی و استقلال و غرور هر مرز و بوم است و به احترام علایق و تعلقات هر کشوری نواخته می شود.

هر کشوری سرود ملی مختص خودش را دارد، سرود ملی ایران نمایان گر جمهوری اسلامی مردمی در ایران است که حکایت از جان فشانی رهبر و انسان های آزاده ای دارد که با خون خود کشور را آبیاری کردند.

این سرود یکپارچگی و وحدت ملت را بیان می کند و در رگ و پی ملت ریشه دوانده است و مانند وطن با ارزش و مقدس است و پیام آور نور و رهایی از بند جهل و ظلمت است.

ما سرود ملی کشورمان را گرامی می داریم، به عنوان کلامی مقدس که حاکی از قدرت انقلاب اسلامی و رشادت امام و شهدای انقلاب دارد.

زمانی که سرود ملی ایران خوانده می شود ناخودآگاه احساس احترام تمام وجودم را در برمی گیرد و از جا بلند می شوم، احساس این که کشورم سربلند است غرور را در رگ هایم جاری می کند و به وضوح حس می کنم مسئولیت سنگینی بر عهده من و تو و همه ما گذاشته شده است.

همه ما سربازان وطن هستیم و برای حراست از میهن و نگاه داشتن نام آن باید تلاش کنیم و اگر روزی برای حفظ این نام نیاز باشد باید از جان نیز گذشته و با کمک هم در حفاظت از آن یک دست شویم و بر دهان متعرضانش مشتی کوبنده بزنیم.

سرود ملی به همه ما یادآوری می کند تا تلاش کنیم که استقلال کشورمان روز به روز بیشتر شود، تا ایران عزیزمان بی نیاز از کشورهایی باشد که عمری در صدد سلطه بر آن هستند و ما با خواندن این آهنگ پر شور با خود عهد می بندیم همیشه حافظ مرزهای آن باشیم.

ایرانم سرافراز و پایدار بمان …

 

انشا درباره حس شنیدن آهنگ سرود ملی – شماره 3

ملت ایران همیشه با سرود ملی خود شناخته شده است. در واقع این سرود، نماد رسمی کشور است.سرود ملی همواره نمایانگر حماسه و غرور ملی است که افتخار هر فرد است. هر کشور سرود ملی خاص خود را دارد که بیانگر اوج عظمت ملیت و مردم کشورها است. سرود ملی ایران یا هر کشوری با تغییر حکومت عوض می شود همان طور که پرچم کشور تغییر می کند.

سرود ملی ایران بیانگر جمهوری حکومتی مردمی در ایران است. این سرود از جان بازی شهدا حکایت گر است، کسانی که با جانشان از این سرزمین حمایت کردند.

در بسیاری از مراسم های رسمی و پیروزی تیم ملی ایران در مسابقات جهانی اهنگ سرود ملی پخش می شود . افتخاراتی که تیم کشور در هر زمینه ورزشی کسب کردند باعث خوشحالی و نشاط هر ایرانی می شود. سرود ملی ایران دارای دو بخش دکلمه و موسیقی است. یادوار سرود ملی به زمان قاجار می رسد که نشانگر همپارچگی ملت ایران در سرود ملی است.

قومیت های مختلفی با زبان های گوناگونی چون:کردی، ترکی، لری و …در ایران زندگی می کنند که همگی زیر پرچم ایران و با یک سرود ملی(سرود رسمی ایران)شناخته می شوند.. آن ها به این سرود می بالند. در گذشته سرود ملی ایران شناخته شده نبود و دلیل آن، نبودن تلوزیون یا رادیو بود. ولی اکنون این سرود در تمام مدارس کشور با شکوه تمام برگزار می شود و دختر و پسر زیر زبان ان را زمزمه می کنند.

در دوران پس از انقلاب اسلامی ایران در سال۱۳۵۷، ابتدا سرود پاینده بادا ایران و سپس در شب سوم خرداد سال۱۳۷۱ سرود جمهوری اسلامی ایران (مهر خاوران) به عنوان سرود ملی به کر رفته است.

شاعر این سرود ساعد باقری و آهنگ ساز آن حسن ریاحی است. سرود ملی همواره در رگ و پی آدمی پیوند دارد و مانند وطن با ارزش و مقدس است و باید پاس ان را داشت و با احترام و صدای بلند و پر افتخار آن را خواند.

سرود ملی کشورها بیانگر افتخار و شکوه آن هاست. کشورها چه آمریکا یا انگلیس و یا ایران سرود مخصوص به خود دارند که به آن می بالند وبرای آن ها غرور ملی را تداعی می کند.

منابع : tahghighestan – persian-sta – coca

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

preloader