admin
18 آذر 1402

انشا درباره روزی را که دوست دارم تکرار شود (صفحه 20 نگارش پایه هفتم)

0 دیدگاه

انشا درباره روزی را که دوست دارم تکرار شود (صفحه 20 نگارش پایه هفتم)

انشا با موضوع درمورد روزی را که دوست دارم تکرار شود

پایه هفتم – درس اول – صفحه ی ۲۰ – موضوع : روزی را که دوست دارم تکرار شود

انشا درباره روزی را که دوست دارم تکرار شود (صفحه 20 نگارش پایه هفتم)

رسانه اکسیر آموز در این بخش به یکی از موضوع های انشا صفحه 20 کتاب نگارش پایه هفتم– درس اول پرداخته است و در ادامه چند نمونه انشا با موضوع (روزی را که دوست دارم تکرار شود) برای شما دانش آموزان گرامی گردآوری کرده است ….

انشا درمورد روزی را که دوست دارم تکرار شود – شماره 1

مقدمه : اگر از یک نفر بپرسید ، دوست داری کدام روز از زندگی ات تکرار شود ، شاید در چند ثانیه اول نتواند هیچ چیزی بگوید.کمی فکر میکند کتاب زندگی اش را تند تند ورق می زند ، صفحات رنگی را می بیند و حالش خوب می شود ؛ بعضی وقت ها هم صفحات تیره رنگ را می بیند و افسوس می خورد.آری ، سول چالش برانگیزی است. اینکه می خواهیم روز های شاد را دوباره تجربه کنیم یا اینکه روز های تلخ و سخت؟!

بدنه : اگر از بچه ای این سوال را بپرسیم ، بی شک به یاد خوشحال ترین خاطرات عمر کوتاهش خواهد افتاد و بی اندازه ذوق خواهد کرد.یاد خنده ها ، بازی ها و شیطنت ها می افتد و هیچ لکه سیاهی را اگر هم باشد ، به یاد نمی آورد.برای همین است که بعضی وقت ها آدم بزرگ ها آرزو می کنن ای کاش بر می گشتیم به اون دوران

وقتی از یه پدر خانواده این سوال رو می پرسی ، بعد از افسوس فراوان احتمالا می گوید : ای کاش آن روزی تکرار شود که همه پول هایم را در بانک گذاشتم ، به خیال سود 20% ! ای کاش آن روز دوباره تکرار شود و این ببار بروم و همه ریال هایم را به دلار ده هزار تومان تبدیل کنم . اگر این کار شدنی باشد ، حالا من میلیادر می شدم و مثل الان که در به در دارم دنبال کار می گردم تا بتونم از پس مخارج این گرونی در بیام نبودم

همه رو گفتم ولی خودم هنوز موندم.این خاصیت ما آدم هاست که موقع گرفتن تصمیم های سخت ، اول می خواهیم ببینین بقیه می خوان چیکار کنن. ولی حالا هم نوبت منه. روزهایی می خوام تو دوباره تکرار بشن که توشون حس ترس داشتم.به نظرمن اگه میتونستم تو گذشته با ترس هام رو به رو میشدم ، وضعیت الانم خیلی خیلی متفاوت میشد.ترس از اینکه نکنه دوستم ، یا معلمم یا پدرم از این حرف من خوشش نیاد یا نکنه از طرز فکر من بدش بیاد. پس بهتره این حرفو نزنم یا نگم تو سرم چی می گذره.ای کاش با ترسام رو برو میشدم.اگه رو برو میشدم شاید الان اصلا اینجا نبودم…

نتیجه : خب ، به نظرم دیگه وقتشه این بحثو تموم کنیم.اینکه همش توی خاطرات ولگردی نکنیم ، بیش از حد افسوس گذشته رو نخوریم . اینکه به خیال گذشته ، حال رو رها نکنیم و بدونیم زندگی ما داره می گذره. با نگاهی گذرا به گذشته و در نظر گرفتن آینده ، لذت زندگی مون در همین لحظه هایی که می گذرن رو ببریم و قدرشون رو بدونیم.

**********

انشا روزی که میخواهم تکرار شود – شماره 2

بخش آغازین (مقدمه)

همه ما روزهای خوب زیادی در زندگی داشته ایم که دوست داریم بارها و بارها تکرار شود. روزی که خواهر یا برادر کوچکترمان به دنیا آمده، روزهای شادی که دوست های صمیمی مان را پیدا کرده ایم. روزهایی که به جشن و مهمانی رفته ایم و … اما من می خواهم یک روز خاص را برای شما تعریف کنم. روزی را که دوست دارم تکرار شود و تمام تلاشم را برای این کار خواهم کرد.

بخش میانی (بدنه)

من از کودکی شطرنج را از برادر بزرگترم یاد گرفتم. ابتدا برای تفریح و سرگرمی بازی می کردم اما کم کم به پیچیدگی های این بازی فکری جذاب پی بردم و تصمیم گرفتم این رشته را به شکل حرفه ای دنبال کنم. در نزدیکی ما کلاس های آموزشی چندانی پیدا نمی شد اما من با کمی فاصله در جای دوری از شهر، یک موسسه آموزشی فوق العاده با مربیان حرفه ای پیدا کردم. مسیر طولانی، تنها سختیِ این راه نبود، من تلاش بسیار زیادی برای آموختن و پیشرفت کردم و ساعت های زیادی را به تمرین و تفکر روبروی صفحه شطرنجم گذراندم. بارها باختم اما هرگز ناامید نشدم و در عوض تکنیک های پیچیده ای را یاد گرفتم.

زمانی که مسابقات استانی شطرنج شروع شد من کاملا آماده بودم. آن روز به یاد ماندنی… روزی که مدال طلا را بر گردنم انداختند، روزی که به خودم و تلاش هایم افتخار کردم و نگاه پر غرور و رضایتمندانه خانواده ام را دیدم. روزی که دوست دارم و قول می دهم تکرار شود.

بخش پایانی

موفقیت برای من یک هدف والاست. رشته ای که به آن علاقه دارم را با جدیت دنبال می کنم. به مسابقات کشوری و بعد مسابقات جهانی فکر می کنم. با شجاعت و اعتماد به نفس مطمئنم که می توانم قهرمان شطرنج دنیا شوم. و این پایان ماجرا نیست. روزهایی را می بینم که شاگردهای زیادی دارم و قهرمانان آینده را آموزش خواهم داد.

**********

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

preloader