admin
04 آبان 1402

بازآفرینی مثل نویسی صفحه 46 نگارش هشتم (کلاغ خواست راه رفتن کبک را یاد بگیرد)

0 دیدگاه

بازآفرینی کلاغ خواست راه رفتن کبک را یاد بگیرد صفحه 46 نگارش هشتم

جواب مثل نویسی صفحه ۴۶ کتاب نگارش پایه هشتم

باز آفرینی ضرب المثل صفحه ۴۶ نگارش هشتم

بازآفرینی کلاغ خواست راه رفتن کبک را یاد بگیرد صفحه 46 نگارش هشتم

جواب صفحه ۴۶ نگارش هشتم 

پایه هشتم

رسانه اکسیر آموز در این بخش به مثل نویسی صفحه 46 کتاب نگارش پایه هشتم – درس سوم 3 پرداخته است و در ادامه بازآفرینی آن حکایت را برای شما دانش آموزان گرامی گردآوری کرده است ….

بازآفرینی ضرب المثل کلاغ و کبک

روزی روزگاری در زمان قدیم کلاغ سیاه رنگی در حال پرواز در آسمان آبی بود , کلاغ همان طور که پرواز می کرد و از فضای اطراف خود لذت می برد به کوهی با گل های زیبا و خوشرنگ رسید و به سمت کوه رفت اما در پشت کوه یک کبک زیبا و چشم گیر دید که با ناز و عشوه و خرمان راه می رفت .کلاغ از دیدن آن کبک زیبا با ان طرز راه رفتن زیبایش بسیار خوشحال شد و با خود گفت :که من هم دوست دارم شبیه این کبک زیبا راه بروم , پس در انجا ماند و همه کارهای کبک را زیر نظر گرفت وهر روز به راه رفتن کبک نگاه می کرد تا از دور یاد بگیرد و آن نیز همانطور راه برود .هر روز که می گذشت کلاغ با تقلید از کبک و فراموشی راه رفتن خود روزها را می گذراند . اما بعد از مدت ها کلاغ نه راه رفتن کبک را توانست یاد بگیرد و نه دیگر راه رفتن قبل خودش را به یاد بیاورد .این گونه بود که گفتند کلاغ خواست راه رفتن کبک را یاد بگیرد , راه رفتن خودش را هم فراموش کرد .

 

گسترش ضرب المثل کلاغ و کبک

مقدمه : روزی روزگاری در شهر پرنده ها، کلاغی مغازه کفش فروشی داشت. یک روز صبح کبکی وارد مغازه شد و از کلاغ چند مدل کفش خواست تا آنها را امتحان کند

بدنه : کبک هر کدام از کفش ها را می پوشید، طول مغازه را قدم میزد. کمی بعد، کلاغ متوجه ظرافت قدم برداشتن و خرامان راه رفتن او شد و آن قدر از راه رفتن کبک خوشش آمد که وقتی کبک کفش مورد نظرش را انتخاب کرد، کلی به او تخفیف داد

از عصر همان روز، کلاغ شروع به تمرین کرد تا بتواند مثل کبک راه برود و در نظرش، راه رفتن خودش زشت و بدقواره جلوه می کرد. یک هفته کامل، صبح و شب جلوی آینه تمرین می کرد.

یک روز صبح، دوست قدیمی اش به مغازه آمد تا به او سر بزند. کلاغ که نمی خواست دوستش ماجرا را بداند هرچه سعی کرد از پشت پیشخوان مثل یک کلاغ بیرون بیاید، نتوانست.

نتیجه : یک قدم بر می داشت و قدم بعد زمین می خورد. دوستش که متعجب شده بود ماجرا را پرسید و بعد از شنیدن گفت : می خواستی راه رفتن کبک را یاد بگیری، راه رفتن خودت را هم فراموش کردی؟

 

انشا درباره کلاغ خواست راه رفتن کبک را یاد بگیرد

همه انسان ها برای رسیدن به یک زندگی ایده ال و کسب موفقیت،نیازمند الگو هایی هستند.این الگو ها می توانند پدر و مادر ،افراد مشهور و … باشند و این امری کاملا طبیعی و منطقی است ، چرا که خداوند متعال نیز به تقلید در امور دینی سفارشات فراوان کرده است.

البته گاهی اوقات تقلید های نابجا و غیرمنطقی ، باعث آسیب دیدگی و یا سردرگمی می شوند.همانند آن کلاغی که به توجه به توانایی های ذاتی خود تصمیم می گیرد که مانند یک کبک راه برود، غافل از اینکه نه تنها نمی تواند مثل آن باشد، بلکه راه رفتن اصلی خودش را هم به تدریج فراموش می کند.

پس ما نیز باید بکوشیم تا همواره خود واقعی مان باشیم و هیچ گاه ادای فرد دیگری را در نیاوریم.چرا که با این کارنه تنها مثل آن فرد نمی شویم ، بلکه روز به روز از خودمان هم فاصله می گیریم و به بیراهه کشیده می شویم


صفحه بعد:

انشا صدای لالایی مادر (صفحه 53 نگارش پایه هشتم)

انشا صدای باران (صفحه 53 نگارش پایه هشتم)

انشا آهنگ سرود ملی (صفحه 53 نگارش هشتم)

انشا صدای وزش شدید باد صفحه 53 نگارش هشتم

انشا درباره قار قار کلاغ (صفحه 53 نگارش هشتم)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

preloader