admin
19 آذر 1402

انشا درباره طعم بستنی یخی (صفحه 62 نگارش پایه هشتم)

0 دیدگاه

انشا درباره طعم بستنی یخی (صفحه 62 نگارش پایه هشتم)

انشا با موضوع درمورد طعم بستنی یخی

پایه هشتم – درس پنجم – صفحه ی ۶۲ و ۶۳ – طعم بستنی یخی

انشا درباره طعم بستنی یخی (صفحه 62 نگارش پایه هشتم)

رسانه اکسیر آموز در این بخش به یکی از موضوع های انشا صفحه 62 کتاب نگارش پایه هشتم – درس پنجم پرداخته است و در ادامه چند نمونه انشا با موضوع (طعم بستنی یخی) برای شما دانش آموزان گرامی گردآوری کرده است ….

انشا درمورد طعم بستنی یخی – شماره 1

بستنی یخی طعم هم مانند یخ در شکر است و وقتی آن در دهان تو است لایه های یخی آن بین دندان هایت جا خوش میکنند و از خوردن آن میتوان لذت برد.

البته فرق های زیادی هم دارد مثلا بستنی ساده ایی با بستنی با طعم زعفران خیلی فرق میکند طعم زعفران مرا یاد گرونی می اندازد اما طعم بستنی ساده احساس سبکی و راحتی.

یکی از چیزهایی میتواند خوردن بستنی را به گونه ایی عجیب دشوار تر کند مکانی است که در آنجا بستنی میخوریم.مثلا وقتی تنهایی به بالشت لم داده ایی و در حال گوش دادن به موسقی هستیم بستنی را بخوریم خیلی بهتر است و یا یه سری به مطالب سایت فالکده میزنیم .

بستنی هم انواع های مختلفی دارد مانند بستی قیفی بستنی کاسه ایی بستنی به شکل کیمیا ، بستنی خرسی و …

و شکل های آن ها از لحظ رنگ و دسته بندی و کم یا زیاد بودن آن ها متفاوت است.از نظر من بهترین آن های بستنی کاسه ایی با روکش کاکائویی سیاه و اسمارتیس های رنگارنگ است که آدم نمیتواند از آن دل بکندخوردن آن نه خیلی مفید و مضر است اما فقط باعث خالی شدن جیب پدرمان میشود.

البته از پول بهتر نیست. و وقتی که باید به مهمانی برویم و درحال سریع سریع خوردن یک بستنی هستیم آن موقع بستنی به ما حرام میشود

**********

انشا طعم بستنی یخی – شماره 2

بند مقدمه (زمینه سازی)

معلم دیروز گفت که باید انشایی درباره طعم بستنی یخی بنویسیم. حتی اسم انشا طعم بستنی یخی نیز جذاب و شیرین است! حال اگر من بخواهم این انشا را بنویسم، باید برای یادآوری طعم‌های گوناگون بستنی یخی، به سراغ فریز خانه‌مان رفته و دلی از عزا دربیاورم. اگر بخواهم در مورد هر یک از طعم‌های بستنی یخی چیزی بنویسم، باید حداقل چند گاز از همان طعم زده باشم.

بندهای بدنه (متن نوشته)

به سراغ یخچال فریزر خانه می‌روم، در طبقه اول فریزر انواع و اقسام بستنی‌ها چیده شده و به نظر می‌رسد که مادر تازه خرید کرده است. یک بستنی یخی با طعم شاه‌توت برمی‌دارم. می‌دانم که این یکی کمی ترش‌مزه است. دانه‌های شاه توت اما در آن پیداست. گاز اول و چه طعمی! طعم خوش ترشی و شیرینی به همراه هم و مزه کردن دانه‌های شاه توت زیر دندان‌هایم عالی است…

طعم بعدی که باید امتحان کنم، طعم بستنی یخی پرتقالی است. بستنی یخی پرتقالی، سنتی‌ترین طعم بستنی یخی است و فکر می‌کنم پدر و مادرهای ما نیز در کودکی بسیار از آن خورده باشند. رنگ نارنجی آن، بعضی وقت‌ها زبانم را نارنجی می‌کند. مادر معتقد است که بستنی‌هایی که رنگ می‌دهند، نامرغوب و بی‌کیفیت هستند و بار دیگر از آن ها خرید نمی‌کند. اما من اتفاقا عاشق بستنی یخی‌های پرتقالی هستم که زبانم را به رنگ نارنجی درمی‌آورند. پس از خوردن این بستنی یخی‌ها، دقایقی جلوی آینه شکلک‌های خنده‌دار درمی‌آورم و رنگ نارنجی زبانم برایم جالب است.

طعم سوم، به بستنی یخی توت فرنگی می‌رسد. اصلا توت فرنگی مگر مزه خاصی دارد که قرار باشد طعم بستنی یخی‌اش را توصیف کنم؟ به نظر من توت فرنگی بیشتر طعمی شبیه به آب دارد و نمی‌توانم توصیف زیادی برای مزه آن داشته باشم. این بستنی را با میل کمتری می‌خورم. حالا یک لیوان آب یخ، مزه می‌دهد. گلویم پر از شیرینی بستنی‌ها شده و باید با یک لیوان پر آب، آن‌ها را بشویم. جایی برای بستنی دیگر نمانده، اما اگر همچنان مایل به دانستن درباره طعم بستنی‌های یخی باشید، باید فداکاری کنم و یک بستنی طالبی هم بخورم، آن وقت بگویم که طعم طالبی هم در نوع خود جالب است. البته بستنی یخی‌ها با طعم طالبی و رنگ سبز، نسل جدیدی هستند که در منزل ما به موفقیت زیادی دست نیافته اند.

بند نتیجه گیری (جمع بندی)

طعم بستنی یخی از آن دسته طعم‌هایی است که با چشیدن آن، احساسات منفی کنار رفته و شادی و شور زندگی به قلب و وجود آدم هجوم می‌آورد. بنابراین توصیه می‌کنم هر وقت دچار ناراحتی و ناامیدی در زندگی شدید، طعم بستنی یخی را امتحان نمایید. این کار معجزه خواهد کرد!

**********

منابع : gambagam – setare


صفجه بعد:

حکایت نگاری صفحه 66 نگارش هشتم (حاکمی دو گوشش ناشنوا شد)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

preloader