admin
09 آذر 1402

انشا درمورد طعم خورشت قورمه سبزی (صفحه 62 نگارش پایه هشتم)

0 دیدگاه

انشا درباره طعم خورشت قورمه سبزی (صفحه 62 نگارش پایه هشتم)

انشا با موضوع درمورد طعم خورشت قورمه سبزی

پایه هشتم – درس پنجم – صفحه ی ۶۲ و ۶۳ – طعم خورشت قورمه سبزی

انشا درباره طعم خورشت قورمه سبزی

رسانه اکسیر آموز در این بخش به یکی از موضوع های انشا صفحه 62 کتاب نگارش پایه هشتم – درس پنجم پرداخته است و در ادامه چند نمونه انشا با موضوع (طعم خورشت قورمه سبزی) برای شما دانش آموزان گرامی گردآوری کرده است ….

انشا درمورد طعم خورشت قورمه سبزی – شماره 1

در مورد طعم قورمه سبزی نوشتن واقعا کار سختی ست. اصلا دل آدم غش می رود و صدای غار و غورش به گوش همه می رسد. فکر کردن به قورمه سبزی و طعم خوشمزه آن هم لذت بخش است و هم آزار دهنده است. لذت بخش است چرا که قورمه سبزی یکی از بهترین غذاهای ایرانی است. مخصوصا با سالاد شیرازی اگر همراه باشد. و از طرفی آزار دهنده است چرا که اگر قورمه سبزی جا افتاده در دسترس آدم نباشد، دیگر نمی توان آن میل دیوانه کننده را مهار کرد و هر غذای دیگری را خوردن، حال آدم را می گیرد. اما تصورش هم فوق العاده است که فکر کنی در خانه ای و کاری هم نداری، تکالیف مدرسه ات را هم انجام داده ای و فردا هم جمعه است. بعد مادرت برایت قورمه سبزی ای پخته آنچنانی…. با دوغ محلی نعنایی و سالاد شیرازی با آب لیمو تازه….. دیگر طاقت نوشتن از این غذای رویایی را ندارم. باید همین الان بروم و به هرشکلی که می شود قورمه سبزی و سالاد شیرازی و دوغ محلی نعنایی پیدا می کنم و…. انشا در مورد خورشت طعم قورمه سبزی شماره دو روز تعطیلمه دارم قورمه سبزی درست میکنم و کارای درسیمو انجام میدم! بوی قورمه سبزی خونه رو برداشته تازه الان دارم بیشتر احساس میکنم چقدر تنهایی زندگی کردن سخته و ادم انگیزه هیچ کاری رو نداره! با مامانم حرف میزنم و همزمان کارامو میکنم. دلم میخاد یه خواب طولانی داشته باشم…چایی درست کردم و دارم چایی با دونات میخورم و به تابستون فکر میکنم ! دلم برای تابستون خیلی تنگ شده! برای افتاب! برای هوای خوب و دریا! شاید با میم فردا بریم دریا…اقیانوس اطلس. انشا در مورد طعم خورشت قورمه سبزی شماره سه خورشت قورمه سبزی غذای اصیل ایرانی و طعم خوب ان خورشت قورمه سبزی از قدیمی ترین و پر طرفدار ترین غذا های ایرانی است که در اکثر خانواده های ایران غذای مورد علاقه ان ها خورشت قورمه سبزی است و همچنین در اکثر برنامه های اشپزی خورشت قورمه سبزی را بهترین غذای ایران میدانند که در بین همه ی مردم بسیار محبوب است و طعم و بوی بسیار خوبی دارد معمولا در هر خانه ای که خورشت قورمه سبزی درست شود تمام در و همسایه بوی ان را حس میکنند و متوجه میشوند که کسی در حال درست کردن قورمه سبزی است این خورشت قورمه سبزی مواد اصلیش سبزی خشک و لوبیا و گوشت برنج هستند به اضافه ی مقداری ادویه های لازم که به همین خاطر است بو و طعم بی نظیری دارد خورشت قورمه سبزی از معدود غذا هایی است که برای همه ایرانی ها تازگی دارد و هیچوقت برایشان تکراری نمیشود و در خانه ما سر هر چند مدت یک بار خورشت قورمه سبزی درست میکنند و طبق رسم های قدیم مقداری برای همسایه هم میفرستیم

**********

انشا طعم خورشت قورمه سبزی – شماره 2

مقدمه: غذای مورد علاقه اکثر ما ایرانی ها قورمه سبزی است زیرا با استشمام بوی عطر آن غرق می شویم در دنیای خاطرات شیرین.

تنه انشا: بوی عطر قورمه سبزی ما را به غروب جمعه زمانی که همه ی بچه های فامیل دور هم جمع شده ایم و بازی می کنیم می کشاند.

به لحظه ایی که مادربزرگ ملاقه به دست ما را به صرف شام دعوت می کند و با شادی و سر و صدا به آغوش او می رویم تا تشکری کوچک گفته باشیم و دل مهربانش را شاد کنیم.

طعم خورشت قورمه سبزی برای من حداقل یکی از بهترین طعم های زندگی است که به زیر دندان می کشم و ذره ذره ی آن را جذب جان و تنم می کنم.

مگر می شود ایرانی باشیم و عاشق غذای مخصوص مرز و بوم خود نباشیم! غذای محبوبی که اگر نظرسنجی برگزار شود گزینه ی اول هر ایرانی می شود و رتبه ی اول را به خود اختصاص می دهد. البته بسیاری از غذاهای پرچرب اما لذیذ جایگزین غذاهای مفید و قوی شده اند مانند پیتزا و لازانیا.

اما همه ی غذاها یک طرف و طعم لذیذ خورشت قورمه سبزی یک طرف دیگر که با خوردن آن گویی در بهشت گام بر می دارم و سفر می کنم به لحظات خوب زندگی.

می دانم که در آینده این روزهایم تبدیل می شود به یکی از بهترین خاطرات نوجوانی ام که در کنار عزیزانم طعم دلنشین قورمه سبزی را لمس می کردم و مادر بزرگ و مادرم لبخند زنان از شوق و ذوق غذای مورد علاقه ام به من لبخند می زنند و اما من عجولانه غذایم را می خورم تا نکند غذایم سرد شود یا کسی از من آن را بگیرد.

من هرگز طعم لذیذ غذای مورد علاقه ام را با غذاهای دیگر عوض نمی کنم با اینکه می دانم هر غذایی به نوبه ی خود خوشمزگی و لذت خاص خود را دارد اما طعم خورشت قورمه سبزی ایرانی چیز دیگری است.

نتیجه گیری: خیلی از اتفاق ها با آدم ها با طعم غذاها برایمان می تواند در گوشت و استخوانمان ثبت شود و با فکر به آن و یادآوری آن حال خوب و حس دلنشینی ما را سرشار کند مثل طعم خوب خورشت قورمه سبزی.

**********

انشا طعم خورشت قورمه سبزی– شماره 3

روز تعطیلمه دارم قورمه سبزی درست میکنم و کارای درسیمو انجام میدم! بوی قورمه سبزی خونه رو برداشته تازه الان دارم بیشتر احساس میکنم چقدر تنهایی زندگی کردن سخته و ادم انگیزه هیچ کاری رو نداره! با مامانم حرف میزنم و همزمان کارامو میکنم. دلم میخاد یه خواب طولانی داشته باشم…چایی درست کردم و دارم چایی با دونات میخورم و به تابستون فکر میکنم ! دلم برای تابستون خیلی تنگ شده! برای افتاب! برای هوای خوب و دریا! شاید با میم فردا بریم دریا…اقیانوس اطلس.

 

انشا طعم خورشت قورمه سبزی– شماره 4

خورشت قورمه سبزی غذای اصیل ایرانی و طعم خوب ان خورشت قورمه سبزی از قدیمی ترین و پر طرفدار ترین غذا های ایرانی است

که در اکثر خانواده های ایران غذای مورد علاقه ان ها خورشت قورمه سبزی است

و همچنین در اکثر برنامه های اشپزی خورشت قورمه سبزی را بهترین غذای ایران میدانند

که در بین همه ی مردم بسیار محبوب است

و طعم و بوی بسیار خوبی دارد

معمولا در هر خانه ای که خورشت قورمه سبزی درست شود

تمام در و همسایه بوی ان را حس میکنند

و متوجه میشوند که کسی در حال درست کردن قورمه سبزی است

این خورشت قورمه سبزی مواد اصلیش سبزی خشک و لوبیا و گوشت برنج هستند

به اضافه ی مقداری ادویه های لازم که به همین خاطر است بو و طعم بی نظیری دارد

خورشت قورمه سبزی از معدود غذا هایی است که برای همه ایرانی ها تازگی دارد

و هیچوقت برایشان تکراری نمیشود

و در خانه ما سر هر چند مدت یک بار خورشت قورمه سبزی درست میکنند

و طبق رسم های قدیم مقداری برای همسایه هم میفرستیم

 

منابع : aftabir – tahghighestan – vista


صفجه بعد:

حکایت نگاری صفحه 66 نگارش هشتم (حاکمی دو گوشش ناشنوا شد)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

preloader